Mifepristone (RU 486) – środek aborgetyczny zapobiegający aborcji

Glasier i in. (Wydanie z 8 października) donosi, że mifepriston (RU 486) był skutecznym środkiem antykoncepcyjnym po stosunku . W towarzyszącym artykule redakcyjnym Grimes i Cook2 sugerują, że lek może zmniejszyć liczbę niechcianych ciąż i spowodować aborcję. Artykuły te są jednak bardziej prawdopodobne, aby wprowadzić w błąd niż wyjaśnić debatę, ponieważ po prostu przekształcają język kontrowersji wokół tego leku. Popularna mądrość rozumie koncepcję zapłodnienia komórki jajowej przez plemniki; odpowiednio, antykoncepcja zapobiega zapłodnieniu poprzez hamowanie owulacji lub zapłodnienia. Ponieważ antykoncepcja jest obecnie szeroko akceptowana w naszym społeczeństwie, wykazanie, że mifepriston jest środkiem antykoncepcyjnym, wyeliminowałoby główną moralną przeszkodę dla jego zatwierdzenia i użycia.
Działanie mifepristonu, jak donosi Glasier i wsp., Różni się od tego, co wielu ludzi uważa za antykoncepcję. Mifepriston zapobiegał ciąży, uniemożliwiając wszczepienie poczęcia. Wiele osób uważa, że zapłodniona komórka jajowa stanowi nowe życie ludzkie i że zapobieganie jej implantacji stanowi aborcję. Jest to główny problem w sporach dotyczących mifepristonu. Używając języka antykoncepcji do opisania działania leku, wydaje się, że autorzy manipulują opinią publiczną w kierunku jej akceptacji. Przedefiniowanie znaczenia antykoncepcji w celu zapobiegania implantacji nie zmienia faktu, że zapobieganie wszczepieniu jest tym, co wiele osób uważa za problematyczne z narkotykiem.
Nie bierzemy udziału w debacie nad mifepristonem. Zgadzamy się, że zmniejszenie potrzeby wywoływanej aborcji jest ważne; nie wierzymy, że nieszczęśliwa retoryka pomoże. Jako etyka i feministka jesteśmy bardziej zaniepokojeni tym, że nasze społeczeństwo robi niewiele, by zająć się warunkami społecznymi, które stanowią wstępne założenie Glasier i in. prawda, że Pomimo dostępności wysoce skutecznych metod antykoncepcji, wiele koncepcji jest nieplanowanych. Dlaczego kobiety i nastolatki zaczynają się w ciąży, kiedy nie chcą być. Zwrócono by uwagę na przyczyny tego problemu, a nie na jego symptomy.
Ron P. Hamel, Ph.D.
M. Therese Lysaught, Ph.D.
Park Ridge Center dla badań nad zdrowiem, wiarą i etyką, Chicago, IL 60614
2 Referencje1. Glasier A, Thong KJ, Dewar M, Mackie M, Baird DT. Mifepriston (RU 486) w porównaniu z wysokimi dawkami estrogenu i progestagenu do awaryjnej antykoncepcji po stosunku. N Engl J Med 1992; 327: 1041-1044
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Grimes DA, Cook RJ. Mifepristone (RU 486) – środek porodowy, aby zapobiec aborcji. N Engl J Med 1992; 327: 1088-1089
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Odpowiedź
Drs. Grimes and Cook reply:
Do redakcji: Dobra etyka zaczyna się od dobrych faktów 1. Biologicznym faktem jest, że ciąża rozpoczyna się od implantacji, a nie od zapłodnienia2. Kiedy metoda regulacji płodności działa przed implantacją, ważne jest medycznie i etycznie, aby wyjaśnić pacjentom, że metoda nie jest poronna. Rozumiemy, że wierzenia różnią się w momencie rozpoczęcia ciąży, ale jak wskazaliśmy w naszym artykule wstępnym, przekonania te nie mogą zmienić procesu biologicznego.
Hipoteza, że zapłodniona komórka jajowa stanowi nowe ludzkie życie najwyraźniej uważa, że preemfobia jest identyczna jak wszczepiony zarodek, na który wpłynęło aborcja Opinie różnią się w tej kwestii3. Ponadto, pojęcie, że ludzkie życie zaczyna się od zapłodnienia, niekoniecznie bierze pod uwagę rzeczywistość biologiczną. Na przykład, zapłodniona komórka jajowa może powodować powstawanie jądra wodorostów lub choriocarcinoma, a nie człowieka. Co więcej, rozmnażanie się ludzi jest nieefektywne. Większość pojawiających się koncepcji nie wszczepia się do macicy lub gubi się w wyniku spontanicznej aborcji4. Ci z nas, którzy żyją dzisiaj, są mniejszością, która przeżyła tę biologiczną winę. Zamiast aberracji dobrowolnej kontroli płodności, utrata zygot jest powszechna w rozmnażaniu ludzi.
Całkowicie zgadzamy się z dr. Hamel i Lysaught, że więcej uwagi należy skierować na pierwotne, a nie wtórne, zapobieganie niechcianej ciąży. Kiedy wszystkie dzieci urodzone są pożądane i kochane, wszyscy odnoszą korzyści. Mifepristone może być ważnym krokiem w kierunku osiągnięcia tego celu1.
David A. Grimes, MD
University of Southern California School of Medicine, Los Angeles, CA 90033
Rebecca J. Cook, JD, LL.M.
University of Toronto, Toronto, ON M5S 2C5, Kanada
4 Referencje1. Macklin R. Leki antyprogestynowe: problemy etyczne. Law Med Health Care 1992; 20: 215-219
MedlineGoogle Scholar
2. Hughes EC, wyd. Ginekologiczno-położnicza terminologia. Filadelfia: FA Davis, 1972: 299, 327.
Google Scholar
3. McCormack RA. Kim lub czym jest preembryo. Kennedy Inst Ethics J 1991; 1: 1-15
MedlineGoogle Scholar
4. Małe AB. Jest wiele wsuwanych implantów twixt i łóżeczka. N Engl J Med 1988; 319: 241-242
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
(2)
[przypisy: pestki moreli dawkowanie, pentoksyfilina, nasiona hemp ]